Блок70
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Блокери РулЗ !!!
 
HomeLatest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Мои дела (проза)

Go down 
3 posters
АвторПорака
[zEUs]
Модератор
[zEUs]


Број на мислења : 152
Join date : 2009-10-04
Местолокација : Тетово

Мои дела (проза) Empty
ПишувањеПредмет: Мои дела (проза)   Мои дела (проза) EmptyСре Окт 07, 2009 9:35 pm

Ќе почнемо со една од моите први напишани прозни дела:

Уживајте: џанки

,,Школка.
Ладна, темна, рапава, недопирлива, неотворлива...тоа си ти !!! ... но велат дека не си таква и внатрен, велат дека нешто во себе чуваш бесценето... нешто големо што блеска, некој бисер.
Не сум го видел тој бисер сеуште, но пак никогаш во животот не сум се откажувал ако сакам нешто навистина... како тебе. Морам да го допрам тој бисер или пак само да го видам... да ја почусвтував таа енергија, но тешко е велат... а и да не беше тешко нема да се обидував.

Мора да се отвориш, ќе чекам ... можеби нема да биде тоа денес, можеби нема да биде утре но пак ќе биде некогаш... некогаш... кога јас и ти ќе бидеме тотално сами на дождот под месечината која одвај ќе се гледа од темните облаци.

Не те сакам заради твојата надворешност туку заради енергијата што ја чуствувам што доаѓа одвантре, од тој бисер ...

Но на крајот на краиштата ти си само школка или пак си нешто друго... некогаш можеби ќе дознаам... можеби .,,
Вратете се на почетокот Go down
P!T
Администратор
P!T


Број на мислења : 161
Join date : 2009-10-03
Местолокација : Тетово

Мои дела (проза) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мои дела (проза)   Мои дела (проза) EmptyЧет Окт 08, 2009 11:27 am

[zEUs] напиша:
Ќе почнемо со една од моите први напишани прозни дела:

Уживајте: џанки

,,Школка.
Ладна, темна, рапава, недопирлива, неотворлива...тоа си ти !!! ... но велат дека не си таква и внатрен, велат дека нешто во себе чуваш бесценето... нешто големо што блеска, некој бисер.
Не сум го видел тој бисер сеуште, но пак никогаш во животот не сум се откажувал ако сакам нешто навистина... како тебе. Морам да го допрам тој бисер или пак само да го видам... да ја почусвтував таа енергија, но тешко е велат... а и да не беше тешко нема да се обидував.

Мора да се отвориш, ќе чекам ... можеби нема да биде тоа денес, можеби нема да биде утре но пак ќе биде некогаш... некогаш... кога јас и ти ќе бидеме тотално сами на дождот под месечината која одвај ќе се гледа од темните облаци.

Не те сакам заради твојата надворешност туку заради енергијата што ја чуствувам што доаѓа одвантре, од тој бисер ...

Но на крајот на краиштата ти си само школка или пак си нешто друго... некогаш можеби ќе дознаам... можеби .,,

Само здравје, и ќе дознаеш можда некоаш кези

Иначе припази малку кој пишуеш, не пишуј брзо, пишуј полека и разбирливо, овде сега нема толку грешке, ама на тиа другите текстоој на фб сум ти приметил многу грешки у еден текст. Не мислим на содржината, туку на ова што е болдирано погоре у текстот. по3 Smile
Вратете се на почетокот Go down
https://blok70.macedonianforum.net
smiley
Аматер
smiley


Број на мислења : 35
Join date : 2009-10-03

Мои дела (проза) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мои дела (проза)   Мои дела (проза) EmptyЧет Окт 08, 2009 8:36 pm

се смеат се смеат се смеат zver
Вратете се на почетокот Go down
[zEUs]
Модератор
[zEUs]


Број на мислења : 152
Join date : 2009-10-04
Местолокација : Тетово

Мои дела (проза) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мои дела (проза)   Мои дела (проза) EmptyПет Окт 09, 2009 6:34 pm

Фала фала пипи
Вратете се на почетокот Go down
P!T
Администратор
P!T


Број на мислења : 161
Join date : 2009-10-03
Местолокација : Тетово

Мои дела (проза) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мои дела (проза)   Мои дела (проза) EmptyЧет Окт 15, 2009 2:49 pm

Зеус ми стагнираш.
Вратете се на почетокот Go down
https://blok70.macedonianforum.net
[zEUs]
Модератор
[zEUs]


Број на мислења : 152
Join date : 2009-10-04
Местолокација : Тетово

Мои дела (проза) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мои дела (проза)   Мои дела (проза) EmptyПон Окт 19, 2009 9:31 pm

...вашиот омилен текст :P

,,По навика си поминувам по стариот пат, а по него се е исто.
Истите луѓе.
Истите продавници.
Истите караници.
Истите проблеми.
Се е исто, а така и парфемот е се уште тука.
Тој мирис не можам да го заборавам иако сакам. Секој ден го помирисувам по стариот пат. Сеуште е тука.
Но колку и само години поминаја од последниот пат кога го помирисав.
Не требаше баш во овој момент повторно да го почуствувам тоа.
Не требаше баш на овој ден да го помирисам.
Денес требаше да ни биде годишница. Требаше. Не сме одамна заедно. Но мирисот на твојот парфем долго време ќе го памтим и на минатото време со тебе моја сакана.,,

знаете за кој се работа, нели? :P
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content

Мои дела (проза) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мои дела (проза)   Мои дела (проза) Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Мои дела (проза)
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Блок70 :: Животен стил :: Уметност и Литература-
Отиди до: