Блок70
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Блокери РулЗ !!!
 
HomeLatest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Фан клуб: Јувентус

Go down 
2 posters
АвторПорака
Milanez`
Администратор
Milanez`


Број на мислења : 93
Join date : 2009-10-03
Age : 33
Местолокација : Тетово

Фан клуб: Јувентус Empty
ПишувањеПредмет: Фан клуб: Јувентус   Фан клуб: Јувентус EmptyЧет Окт 08, 2009 6:58 pm

Фан клуб: Јувентус Juventus-FCЈувентус (од латински: Juventus, во превод младост) е италијански фудбалски клуб од градот Торино. Со исклучок на една сезона, тимот на Јувентус ја има поминато цела историја во првата италијанска лига Серија А. По освојување на втората Серија Б во сезоната 2006-07 се вратија во битка за Скудетото. Јувентус е најтрофејниот фудбалски клуб во Италија, со вкупно 51 трофеи, 40 во Италија, а 11 во европски и светски натпреварувања. Во 1985 Јувентус ги освоил сите интернационални натпреварувања.
Вратете се на почетокот Go down
https://blok70.macedonianforum.net
P!T
Администратор
P!T


Број на мислења : 161
Join date : 2009-10-03
Местолокација : Тетово

Фан клуб: Јувентус Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фан клуб: Јувентус   Фан клуб: Јувентус EmptyЧет Окт 08, 2009 6:59 pm

Аа од стеХ тимот Laughing
Вратете се на почетокот Go down
https://blok70.macedonianforum.net
 
Фан клуб: Јувентус
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Фан клуб: Ливерпул
» Фан клуб: Интер
» Фан клуб: Лацио
» Фан клуб: Рома
» Фан клуб: Барселона

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Блок70 :: Спорт :: Фудбал :: Фудбал фан клуб-
Отиди до: