Блок70
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Блокери РулЗ !!!
 
HomeLatest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Која е највисоката вредност во животот!?

Go down 
4 posters

Која е највисоката вредност во животот!?
Слобода
Која е највисоката вредност во животот!? I_vote_lcap40%Која е највисоката вредност во животот!? I_vote_rcap
 40% [ 2 ]
Здравје
Која е највисоката вредност во животот!? I_vote_lcap60%Која е највисоката вредност во животот!? I_vote_rcap
 60% [ 3 ]
Љубов
Која е највисоката вредност во животот!? I_vote_lcap0%Која е највисоката вредност во животот!? I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Среќа
Која е највисоката вредност во животот!? I_vote_lcap0%Која е највисоката вредност во животот!? I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Пари
Која е највисоката вредност во животот!? I_vote_lcap0%Која е највисоката вредност во животот!? I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Општо гласови : 5
 

АвторПорака
[zEUs]
Модератор
[zEUs]


Број на мислења : 152
Join date : 2009-10-04
Местолокација : Тетово

Која е највисоката вредност во животот!? Empty
ПишувањеПредмет: Која е највисоката вредност во животот!?   Која е највисоката вредност во животот!? EmptyНед Окт 04, 2009 2:04 am

Слободата...
...кога ја имаш слободата можеш се да правиш и да имаш. А ако ја немаш слободата залудно ти е се останато.
Вратете се на почетокот Go down
P!T
Администратор
P!T


Број на мислења : 161
Join date : 2009-10-03
Местолокација : Тетово

Која е највисоката вредност во животот!? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Која е највисоката вредност во животот!?   Која е највисоката вредност во животот!? EmptyНед Окт 04, 2009 2:05 am

Што ќе ти слобода ако имаш некоа неизлечива болест ? (не дај боже)

Ја ипак мислим дека здравјето треба да има најголема вредност. pirat
Вратете се на почетокот Go down
https://blok70.macedonianforum.net
[zEUs]
Модератор
[zEUs]


Број на мислења : 152
Join date : 2009-10-04
Местолокација : Тетово

Која е највисоката вредност во животот!? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Која е највисоката вредност во животот!?   Која е највисоката вредност во животот!? EmptyНед Окт 04, 2009 2:06 am

Каталонец напиша:
Што ќе ти слобода ако имаш некоа неизлечива болест ?

Ја ипак мислим дека здравјето треба да има најголема вредност. pirat

Истото би ти го постаел и ја.

Што ако си здрав, а не си слободен? Basketball
Вратете се на почетокот Go down
Milanez`
Администратор
Milanez`


Број на мислења : 93
Join date : 2009-10-03
Age : 33
Местолокација : Тетово

Која е највисоката вредност во животот!? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Која е највисоката вредност во животот!?   Која е највисоката вредност во животот!? EmptyНед Окт 04, 2009 2:08 am

Абе парите го вртат светот, имаш пари имаш се... добро не баш се, здравје и слобода само неможеш да купиш со пари друго се можеш да имаш, море додуша сеа и здравје можеш да купиш.. ебени времиња се =))
Вратете се на почетокот Go down
https://blok70.macedonianforum.net
P!T
Администратор
P!T


Број на мислења : 161
Join date : 2009-10-03
Местолокација : Тетово

Која е највисоката вредност во животот!? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Која е највисоката вредност во животот!?   Која е највисоката вредност во животот!? EmptyНед Окт 04, 2009 2:09 am

[zEUs] напиша:
Каталонец напиша:
Што ќе ти слобода ако имаш некоа неизлечива болест ?

Ја ипак мислим дека здравјето треба да има најголема вредност. pirat

Истото би ти го постаел и ја.

Што ако си здрав, а не си слободен? Basketball

Не можеш цел живот да бидеш затворен!
Вратете се на почетокот Go down
https://blok70.macedonianforum.net
[zEUs]
Модератор
[zEUs]


Број на мислења : 152
Join date : 2009-10-04
Местолокација : Тетово

Која е највисоката вредност во животот!? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Која е највисоката вредност во животот!?   Која е највисоката вредност во животот!? EmptyНед Окт 04, 2009 2:16 am

Milanez` напиша:
Абе парите го вртат светот, имаш пари имаш се... добро не баш се, здравје и слобода само неможеш да купиш со пари друго се можеш да имаш, море додуша сеа и здравје можеш да купиш.. ебени времиња се =))
Со парите можеш ... ... да купиш куќа, но не и удобност; ... да купиш кревет, но не и сон; ... да купиш часовник, но не и време; ... да купиш книга, но не и знаење; ... да купиш функција, но не и почит; ... да купиш доктор, но не и здравје; ... да ку...пиш душа, но не и живот; ... да купиш секс, но не и љубов.
Вратете се на почетокот Go down
smiley
Аматер
smiley


Број на мислења : 35
Join date : 2009-10-03

Која е највисоката вредност во животот!? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Која е највисоката вредност во животот!?   Која е највисоката вредност во животот!? EmptyНед Окт 04, 2009 2:25 am

hahahaha
Вратете се на почетокот Go down
[zEUs]
Модератор
[zEUs]


Број на мислења : 152
Join date : 2009-10-04
Местолокација : Тетово

Која е највисоката вредност во животот!? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Која е највисоката вредност во животот!?   Која е највисоката вредност во животот!? EmptyНед Окт 04, 2009 2:30 am

smiley напиша:
hahahaha

тотално се сложуем со твојот пост.
добро кажано.
браво.
така продолжи.
петка.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content

Која е највисоката вредност во животот!? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Која е највисоката вредност во животот!?   Која е највисоката вредност во животот!? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Која е највисоката вредност во животот!?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Блок70 :: Животен стил :: Општи Муабети-
Отиди до: