Блок70
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Блокери РулЗ !!!
 
HomeLatest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Договарања.

Go down 
4 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3  Next
АвторПорака
[zEUs]
Модератор
[zEUs]


Број на мислења : 152
Join date : 2009-10-04
Местолокација : Тетово

Договарања. Empty
ПишувањеПредмет: Договарања.   Договарања. EmptyНед Окт 04, 2009 1:25 am

(ако на некој му текне подобар наслов нака каже)

Темава ќе биде за договарања за излагања:
1. За фудбал (рамстор, спортски, блок).
2. За у чаршија.
3. За на кафе.
4. За на сони.
5. Останато.

Не смо свите истовремено на мсн секоаш па затоа ќе поминуемо појче време на форумов највише за ова.
Да се договарамо.

Ја на пример некој не е дома и сега заради него се смилимо дали ќе идемо или не. Па ќе пишемо овде и тој кој ќе дојде ќе врати.
Капирате.

фала.
поз...
...вашиот и нашиот [zEUs].
Вратете се на почетокот Go down
P!T
Администратор
P!T


Број на мислења : 161
Join date : 2009-10-03
Местолокација : Тетово

Договарања. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Договарања.   Договарања. EmptyНед Окт 04, 2009 1:27 am

Мудра тема afro

Пс. Ај утре кој е за на кафе у 12 нека пише... :P
Вратете се на почетокот Go down
https://blok70.macedonianforum.net
Milanez`
Администратор
Milanez`


Број на мислења : 93
Join date : 2009-10-03
Age : 33
Местолокација : Тетово

Договарања. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Договарања.   Договарања. EmptyНед Окт 04, 2009 1:30 am

Ја неидем на КАФЕ, да не ме гњавите (=
Вратете се на почетокот Go down
https://blok70.macedonianforum.net
[zEUs]
Модератор
[zEUs]


Број на мислења : 152
Join date : 2009-10-04
Местолокација : Тетово

Договарања. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Договарања.   Договарања. EmptyНед Окт 04, 2009 1:35 am

И ја сум за.

Друг?

p.s ...и двајца ќе идемо бе ако се педерча другиве :S
Вратете се на почетокот Go down
smiley
Аматер
smiley


Број на мислења : 35
Join date : 2009-10-03

Договарања. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Договарања.   Договарања. EmptyНед Окт 04, 2009 1:50 am

ce vidim al ce idem ako stanem
Вратете се на почетокот Go down
[zEUs]
Модератор
[zEUs]


Број на мислења : 152
Join date : 2009-10-04
Местолокација : Тетово

Договарања. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Договарања.   Договарања. EmptyНед Окт 04, 2009 1:52 am

заебаваш?

кажи:
1. Да.
2. Не.

Трето нема еј.
Вратете се на почетокот Go down
P!T
Администратор
P!T


Број на мислења : 161
Join date : 2009-10-03
Местолокација : Тетово

Договарања. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Договарања.   Договарања. EmptyНед Окт 04, 2009 1:53 am

smiley напиша:
ce vidim al ce idem ako stanem

Кажи конечно ... да знаемо точно... бтв добар аватар Laughing
Вратете се на почетокот Go down
https://blok70.macedonianforum.net
smiley
Аматер
smiley


Број на мислења : 35
Join date : 2009-10-03

Договарања. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Договарања.   Договарања. EmptyНед Окт 04, 2009 1:54 am

kde ce idemo na kafe ?
Вратете се на почетокот Go down
P!T
Администратор
P!T


Број на мислења : 161
Join date : 2009-10-03
Местолокација : Тетово

Договарања. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Договарања.   Договарања. EmptyНед Окт 04, 2009 1:55 am

Кј сакате... свеедно ми е мене afro
Вратете се на почетокот Go down
https://blok70.macedonianforum.net
[zEUs]
Модератор
[zEUs]


Број на мислења : 152
Join date : 2009-10-04
Местолокација : Тетово

Договарања. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Договарања.   Договарања. EmptyНед Окт 04, 2009 1:56 am

Можни са:

1. Ало ало (ја иницијатор)
2. Маестро (Дуле)
3. нема. (зипо не е туе за блиц)

P.s ...ако доеш ти ќе има и некое трето место.
Вратете се на почетокот Go down
P!T
Администратор
P!T


Број на мислења : 161
Join date : 2009-10-03
Местолокација : Тетово

Договарања. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Договарања.   Договарања. EmptyНед Окт 04, 2009 1:59 am

хахахахахах

Зипо сеа пие кафе по битолските кафулиња Smile
Вратете се на почетокот Go down
https://blok70.macedonianforum.net
[zEUs]
Модератор
[zEUs]


Број на мислења : 152
Join date : 2009-10-04
Местолокација : Тетово

Договарања. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Договарања.   Договарања. EmptyНед Окт 04, 2009 2:04 am

Заедно со Паркети :P
Вратете се на почетокот Go down
P!T
Администратор
P!T


Број на мислења : 161
Join date : 2009-10-03
Местолокација : Тетово

Договарања. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Договарања.   Договарања. EmptyНед Окт 04, 2009 2:11 am

И сеа Нене што реши ? Ќе доаѓаш ? afro
Вратете се на почетокот Go down
https://blok70.macedonianforum.net
smiley
Аматер
smiley


Број на мислења : 35
Join date : 2009-10-03

Договарања. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Договарања.   Договарања. EmptyВто Окт 06, 2009 12:56 pm

u 5 ce slezmo се смее
Вратете се на почетокот Go down
Milanez`
Администратор
Milanez`


Број на мислења : 93
Join date : 2009-10-03
Age : 33
Местолокација : Тетово

Договарања. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Договарања.   Договарања. EmptyВто Окт 06, 2009 1:21 pm

Да, у 5 слагајте надвор сите! Договарања. Icon_rolleyes
Вратете се на почетокот Go down
https://blok70.macedonianforum.net
P!T
Администратор
P!T


Број на мислења : 161
Join date : 2009-10-03
Местолокација : Тетово

Договарања. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Договарања.   Договарања. EmptyВто Окт 06, 2009 1:30 pm

Ај ок, ќе слеземо кези
Вратете се на почетокот Go down
https://blok70.macedonianforum.net
[zEUs]
Модератор
[zEUs]


Број на мислења : 152
Join date : 2009-10-04
Местолокација : Тетово

Договарања. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Договарања.   Договарања. EmptyВто Окт 06, 2009 1:36 pm

Нене дека рече не слагам ја study

p.s ...неше не работа ни овја менаџер, исто прае. у курац. тоа е.
фифа ќе се игра кој ќе излезе, а коај ќе излезе!?
Вратете се на почетокот Go down
smiley
Аматер
smiley


Број на мислења : 35
Join date : 2009-10-03

Договарања. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Договарања.   Договарања. EmptyВто Окт 06, 2009 1:59 pm

Нене дека рече не слагам ја study.sto ti e be
Вратете се на почетокот Go down
P!T
Администратор
P!T


Број на мислења : 161
Join date : 2009-10-03
Местолокација : Тетово

Договарања. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Договарања.   Договарања. EmptyВто Окт 06, 2009 2:01 pm

smiley напиша:
Нене дека рече не слагам ја study.sto ti e be

Нене ако сакаш да го цитираш, имаш горе копче „QUOTE“ кликни на него и пиши после мислење Wink
Вратете се на почетокот Go down
https://blok70.macedonianforum.net
[zEUs]
Модератор
[zEUs]


Број на мислења : 152
Join date : 2009-10-04
Местолокација : Тетово

Договарања. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Договарања.   Договарања. EmptyВто Окт 06, 2009 2:02 pm

smiley напиша:
Нене дека рече не слагам ја study.sto ti e be

Ништо џанки
Вратете се на почетокот Go down
Milanez`
Администратор
Milanez`


Број на мислења : 93
Join date : 2009-10-03
Age : 33
Местолокација : Тетово

Договарања. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Договарања.   Договарања. EmptyВто Окт 06, 2009 2:08 pm

Ја сакав да пишем прв ама гледам нене пишал, така да Симон ќе слезе =)
Вратете се на почетокот Go down
https://blok70.macedonianforum.net
P!T
Администратор
P!T


Број на мислења : 161
Join date : 2009-10-03
Местолокација : Тетово

Договарања. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Договарања.   Договарања. EmptyВто Окт 06, 2009 2:09 pm

[zEUs] напиша:
smiley напиша:
Нене дека рече не слагам ја study.sto ti e be

Ништо џанки

Еј џанки, ќе слезеш после боксер
Вратете се на почетокот Go down
https://blok70.macedonianforum.net
[zEUs]
Модератор
[zEUs]


Број на мислења : 152
Join date : 2009-10-04
Местолокација : Тетово

Договарања. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Договарања.   Договарања. EmptyВто Окт 06, 2009 2:10 pm

јок игра
Вратете се на почетокот Go down
P!T
Администратор
P!T


Број на мислења : 161
Join date : 2009-10-03
Местолокација : Тетово

Договарања. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Договарања.   Договарања. EmptyВто Окт 06, 2009 2:11 pm

[zEUs] напиша:
јок игра

Зошто лут
Вратете се на почетокот Go down
https://blok70.macedonianforum.net
smiley
Аматер
smiley


Број на мислења : 35
Join date : 2009-10-03

Договарања. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Договарања.   Договарања. EmptyВто Окт 06, 2009 2:14 pm

ќе спие пипи
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content

Договарања. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Договарања.   Договарања. Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Договарања.
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 3Отиди на страна : 1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Блок70 :: Блок70 :: Канта-
Отиди до: