Блок70
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Блокери РулЗ !!!
 
HomeLatest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Договарања.

Go down 
4 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next
АвторПорака
[zEUs]
Модератор
[zEUs]


Број на мислења : 152
Join date : 2009-10-04
Местолокација : Тетово

Договарања. - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Договарања.   Договарања. - Page 2 EmptyВто Окт 06, 2009 2:18 pm

smiley напиша:
ќе спие пипи

фб големи очи
Вратете се на почетокот Go down
smiley
Аматер
smiley


Број на мислења : 35
Join date : 2009-10-03

Договарања. - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Договарања.   Договарања. - Page 2 EmptyВто Окт 06, 2009 2:21 pm

У 5 НАДВОР лут по глава
Вратете се на почетокот Go down
[zEUs]
Модератор
[zEUs]


Број на мислења : 152
Join date : 2009-10-04
Местолокација : Тетово

Договарања. - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Договарања.   Договарања. - Page 2 EmptyВто Окт 06, 2009 2:31 pm

smiley напиша:
У 5 НАДВОР лут по глава

ај уживај.
По цели деноој дома седиш па сеа си нашол да викаш ццц

p.s ... LOL! го видов... у четврток ќе дошол у блок.
И стех накј школо го видов кој идеше, а пит ме заеба педер еј порано отиднал дома :S
Вратете се на почетокот Go down
P!T
Администратор
P!T


Број на мислења : 161
Join date : 2009-10-03
Местолокација : Тетово

Договарања. - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Договарања.   Договарања. - Page 2 EmptyВто Окт 06, 2009 2:36 pm

[zEUs] напиша:
smiley напиша:
У 5 НАДВОР лут по глава

ај уживај.
По цели деноој дома седиш па сеа си нашол да викаш ццц

p.s ... LOL! го видов... у четврток ќе дошол у блок.
И стех накј школо го видов кој идеше, а пит ме заеба педер еј порано отиднал дома :S

И ќе вика, „вие само дома седите“ пука од смеа

Ја го видов стек кј амсм, тоа е, не може секој ден ја да имам по 7 часа, денеска 6 имав пипи
Вратете се на почетокот Go down
https://blok70.macedonianforum.net
Milanez`
Администратор
Milanez`


Број на мислења : 93
Join date : 2009-10-03
Age : 33
Местолокација : Тетово

Договарања. - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Договарања.   Договарања. - Page 2 EmptyВто Окт 06, 2009 4:46 pm

За 15 минути слагајте!
Вратете се на почетокот Go down
https://blok70.macedonianforum.net
P!T
Администратор
P!T


Број на мислења : 161
Join date : 2009-10-03
Местолокација : Тетово

Договарања. - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Договарања.   Договарања. - Page 2 EmptyВто Окт 06, 2009 8:35 pm

Утре ја и Симон планирамо да идемо на кафе, тој ќе дојде у Економско да ме земе и успут да види некого, па ќе идемо негде на кафица Smile

Кој сака друг на кафица утре, нека се јави у темава. по3 пипи
Вратете се на почетокот Go down
https://blok70.macedonianforum.net
smiley
Аматер
smiley


Број на мислења : 35
Join date : 2009-10-03

Договарања. - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Договарања.   Договарања. - Page 2 EmptyВто Окт 06, 2009 8:47 pm

утре на кафе не можем у школо сум
Вратете се на почетокот Go down
smiley
Аматер
smiley


Број на мислења : 35
Join date : 2009-10-03

Договарања. - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Договарања.   Договарања. - Page 2 EmptyВто Окт 06, 2009 8:48 pm

закажав термин за у рамстор у субота од пет до 6
па да изиграмо со некого
данко ми вика да напраемо екипа да изиграмо мие против нив фудбалер
Вратете се на почетокот Go down
Milanez`
Администратор
Milanez`


Број на мислења : 93
Join date : 2009-10-03
Age : 33
Местолокација : Тетово

Договарања. - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Договарања.   Договарања. - Page 2 EmptyВто Окт 06, 2009 8:51 pm

1. Кафе неидем
2. Со Данко не ми се игра


all negative (=
Вратете се на почетокот Go down
https://blok70.macedonianforum.net
smiley
Аматер
smiley


Број на мислења : 35
Join date : 2009-10-03

Договарања. - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Договарања.   Договарања. - Page 2 EmptyВто Окт 06, 2009 8:53 pm

не мора со данко
со кого сакате он ми рече дал имате екипа за у недела
bounce
Вратете се на почетокот Go down
[zEUs]
Модератор
[zEUs]


Број на мислења : 152
Join date : 2009-10-04
Местолокација : Тетово

Договарања. - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Договарања.   Договарања. - Page 2 EmptyВто Окт 06, 2009 8:59 pm

Не играм у рамстор.
Закажуе без да праша.

Иди сеа барај деца! мафија

p.s ...у петок у ало ало од 21:00 ДО 00:00 (ОД 9 ДО 12) закажав.
Идемо!?
Вратете се на почетокот Go down
Milanez`
Администратор
Milanez`


Број на мислења : 93
Join date : 2009-10-03
Age : 33
Местолокација : Тетово

Договарања. - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Договарања.   Договарања. - Page 2 EmptyВто Окт 06, 2009 10:10 pm

Ја закажав за у субота у ПУНТО ВЕРДЕ... ќе биде Елвир МекиЧ cheers
Вратете се на почетокот Go down
https://blok70.macedonianforum.net
[zEUs]
Модератор
[zEUs]


Број на мислења : 152
Join date : 2009-10-04
Местолокација : Тетово

Договарања. - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Договарања.   Договарања. - Page 2 EmptyВто Окт 06, 2009 10:13 pm

Milanez` напиша:
Ја закажав за у субота у ПУНТО ВЕРДЕ... ќе биде Елвир МекиЧ cheers

фб дека ќе идемо на тоа џанки
...а не у Рамстор пф фудбалер


смируе смируе смируе
Вратете се на почетокот Go down
smiley
Аматер
smiley


Број на мислења : 35
Join date : 2009-10-03

Договарања. - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Договарања.   Договарања. - Page 2 EmptyВто Окт 06, 2009 10:14 pm

не те терам
Вратете се на почетокот Go down
[zEUs]
Модератор
[zEUs]


Број на мислења : 152
Join date : 2009-10-04
Местолокација : Тетово

Договарања. - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Договарања.   Договарања. - Page 2 EmptyВто Окт 06, 2009 10:25 pm

Па ја мислиш те терам.

Утре у 5 за 11 (се касни 5 минута свекоаш па сеа ваке ќе закажуемо хаха) ...кј Неше пред зграда кој ќе иде у еко.

p.s ...ова највише за Неше важи мафија
Вратете се на почетокот Go down
smiley
Аматер
smiley


Број на мислења : 35
Join date : 2009-10-03

Договарања. - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Договарања.   Договарања. - Page 2 EmptyВто Окт 06, 2009 10:30 pm

неше би играл у субота против бугарот Question
Вратете се на почетокот Go down
[zEUs]
Модератор
[zEUs]


Број на мислења : 152
Join date : 2009-10-04
Местолокација : Тетово

Договарања. - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Договарања.   Договарања. - Page 2 EmptyВто Окт 06, 2009 10:34 pm

smiley напиша:
неше би играл у субота против бугарот Question

Само Неше го прашуе, а мене не и после ќе рече да играм некоаш...
...абе бегај. да не си ми прозборел уште еднаш среден прст
Вратете се на почетокот Go down
smiley
Аматер
smiley


Број на мислења : 35
Join date : 2009-10-03

Договарања. - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Договарања.   Договарања. - Page 2 EmptyВто Окт 06, 2009 10:34 pm

хсхсхсхсххсхсхс
Вратете се на почетокот Go down
smiley
Аматер
smiley


Број на мислења : 35
Join date : 2009-10-03

Договарања. - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Договарања.   Договарања. - Page 2 EmptyВто Окт 06, 2009 10:35 pm

[zEUs] напиша:
smiley напиша:
неше би играл у субота против бугарот Question

Само Неше го прашуе, а мене не и после ќе рече да играм некоаш...
...абе бегај. да не си ми прозборел уште еднаш среден прст
Не играм у рамстор.
Закажуе без да праша.

Иди сеа барај деца!
Вратете се на почетокот Go down
[zEUs]
Модератор
[zEUs]


Број на мислења : 152
Join date : 2009-10-04
Местолокација : Тетово

Договарања. - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Договарања.   Договарања. - Page 2 EmptyВто Окт 06, 2009 10:45 pm

абе узми и не замарај мафија
Вратете се на почетокот Go down
Milanez`
Администратор
Milanez`


Број на мислења : 93
Join date : 2009-10-03
Age : 33
Местолокација : Тетово

Договарања. - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Договарања.   Договарања. - Page 2 EmptyВто Окт 06, 2009 11:44 pm

smiley напиша:
неше би играл у субота против бугарот Question
Ja, ти, дуле, стефан, боби и симон ? geek
Вратете се на почетокот Go down
https://blok70.macedonianforum.net
[zEUs]
Модератор
[zEUs]


Број на мислења : 152
Join date : 2009-10-04
Местолокација : Тетово

Договарања. - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Договарања.   Договарања. - Page 2 EmptyСре Окт 07, 2009 12:24 am

Milanez` напиша:
smiley напиша:
неше би играл у субота против бугарот Question
Ja, ти, дуле, стефан, боби и симон ? geek

Не играм.
Најсериозно.
Вратете се на почетокот Go down
[zEUs]
Модератор
[zEUs]


Број на мислења : 152
Join date : 2009-10-04
Местолокација : Тетово

Договарања. - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Договарања.   Договарања. - Page 2 EmptyСре Окт 07, 2009 8:30 pm

Ваке.

У петок у сарачино ќе свира Лимун и конпанија т.е ,,Амилентација,, . Свира екс ју песне ко: Риблија Чорба, Бијело Дугме, Црвена Јабука и сл...
...ја и Муа сигурно ќе идемо со организиран превоз 100 денара со комбе со групата.

Кој е друг за!?

p.s ...
...а ако у субота Мрсниот прифати да се иде со кола (неговата) ќе идемо у субота у Лопез. Таке нема да идемо у петок ако прифати Мрсниот да чувамо паре.

Кој е за у петок(Сарачино) , а кој е за у субота (Лопез) !?
Вратете се на почетокот Go down
P!T
Администратор
P!T


Број на мислења : 161
Join date : 2009-10-03
Местолокација : Тетово

Договарања. - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Договарања.   Договарања. - Page 2 EmptyСре Окт 07, 2009 8:33 pm

Ја сум појќе за у Лопез у Субота, ама у случај да не прифати кире да не носи со неговата кола до Теарце, нема проблем ќе идем у петок у Сараќино. хај
Вратете се на почетокот Go down
https://blok70.macedonianforum.net
[zEUs]
Модератор
[zEUs]


Број на мислења : 152
Join date : 2009-10-04
Местолокација : Тетово

Договарања. - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Договарања.   Договарања. - Page 2 EmptyСре Окт 07, 2009 9:17 pm

Каталонец напиша:
Ја сум појќе за у Лопез у Субота, ама у случај да не прифати кире да не носи со неговата кола до Теарце, нема проблем ќе идем у петок у Сараќино. хај

Абе...
...ако најдемо уште двајца за у Лопез ја би идел и со такси, ама нема лут

Не сум бил у Лопез, а пак лимун сум ги слушнал што значи и ја сум појче за у Лопез. Дај уште двајца да дојда... ваке не моемо бе лут
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content

Договарања. - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Договарања.   Договарања. - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Договарања.
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 3Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Блок70 :: Блок70 :: Канта-
Отиди до: