Блок70
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Блокери РулЗ !!!
 
HomeLatest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Фан клуб: Рома

Go down 
3 posters
АвторПорака
Milanez`
Администратор
Milanez`


Број на мислења : 93
Join date : 2009-10-03
Age : 33
Местолокација : Тетово

Фан клуб: Рома Empty
ПишувањеПредмет: Фан клуб: Рома   Фан клуб: Рома EmptyЧет Окт 08, 2009 7:08 pm

Фудбалскиот клуб Рома (италијански: Associazione Sportiva Roma) или едноставно Рома е италијански професионален фудбалски клуб од Рим. Клубот е основан во 1927 година од страна на Итало Фоски со спојување на три помали клубови „Фортитуда”, „Романа” и „Алба-Аудичеа”. Целта на спојувањето на овие клубови била да се направи тим кој ќе конкурира на клубовите од северот на Италија, кои во тоа време биле најдоминантни во италијанската лига.
Вратете се на почетокот Go down
https://blok70.macedonianforum.net
P!T
Администратор
P!T


Број на мислења : 161
Join date : 2009-10-03
Местолокација : Тетово

Фан клуб: Рома Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фан клуб: Рома   Фан клуб: Рома EmptyЧет Окт 08, 2009 7:34 pm

Слаби са Рома сезонава, ја мислим дека ќе се бора за опстанок се смее
Вратете се на почетокот Go down
https://blok70.macedonianforum.net
[zEUs]
Модератор
[zEUs]


Број на мислења : 152
Join date : 2009-10-04
Местолокација : Тетово

Фан клуб: Рома Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фан клуб: Рома   Фан клуб: Рома EmptyЧет Окт 08, 2009 8:05 pm

P!T напиша:
Слаби са Рома сезонава, ја мислим дека ќе се бора за опстанок се смее
Тотално се сложуем со твоето мислење.
Вратете се на почетокот Go down
P!T
Администратор
P!T


Број на мислења : 161
Join date : 2009-10-03
Местолокација : Тетово

Фан клуб: Рома Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фан клуб: Рома   Фан клуб: Рома EmptyЧет Окт 08, 2009 8:53 pm

Шо убоо ќе беше да дојдеше РУД ВАН НИСТЕЛРОЈ ... ама тој бот остана у Реал луд
Вратете се на почетокот Go down
https://blok70.macedonianforum.net
Sponsored content

Фан клуб: Рома Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фан клуб: Рома   Фан клуб: Рома Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Фан клуб: Рома
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Фан клуб: Барселона
» Фан клуб: Милан
» Фан клуб: Тетекс
» Фан клуб: Челзи
» Фан клуб: Арсенал

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Блок70 :: Спорт :: Фудбал :: Фудбал фан клуб-
Отиди до: