Блок70
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Блокери РулЗ !!!
 
HomeLatest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Фан клуб: Лацио

Go down 
АвторПорака
Milanez`
Администратор
Milanez`


Број на мислења : 93
Join date : 2009-10-03
Age : 33
Местолокација : Тетово

Фан клуб: Лацио Empty
ПишувањеПредмет: Фан клуб: Лацио   Фан клуб: Лацио EmptyЧет Окт 08, 2009 7:07 pm

Фан клуб: Лацио 170px-SS_Lazio


С.С. Лацио (италијански: Società Sportiva Lazio SpA) е италијански фудбалски клуб од Рим. Играат со светло-сини дресови, бели шорцеви и чорапи. Името Лацио е избрано откако основачите на клубот одлучиле дека со него сакаат да претставаат поголем дел градот во кој го стационирале истиот - Лацио е името на областа во која самиот град Рим е лоциран. Небесно-сините и белите тимски бои се инспирирани од грчкото знаме, или подобро од земјата што е лулка на Олимписката традиција; орелот е придодаден како потврда на почитта на неговите основачи кон симболот на Римската Империја. С.С. Лацио е најстариот тим што се наоѓа во главниот италијански град.
Вратете се на почетокот Go down
https://blok70.macedonianforum.net
 
Фан клуб: Лацио
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Фан клуб: Ливерпул
» Фан клуб: Интер
» Фан клуб: Рома
» Фан клуб: Барселона
» Фан клуб: Милан

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Блок70 :: Спорт :: Фудбал :: Фудбал фан клуб-
Отиди до: