Блок70
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Блокери РулЗ !!!
 
HomeLatest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Фан клуб: Интер

Go down 
2 posters
АвторПорака
Milanez`
Администратор
Milanez`


Број на мислења : 93
Join date : 2009-10-03
Age : 33
Местолокација : Тетово

Фан клуб: Интер Empty
ПишувањеПредмет: Фан клуб: Интер   Фан клуб: Интер EmptyЧет Окт 08, 2009 7:00 pm

ФК Интернационале Милано е италијански фудбалски клуб стациониран во Милано, Ломбардија, кој се натпреварува во Серија А. Повеќе познат е како Интер, а често надвор од Италија е нарекуван и Интер Милано.

Клубските дресови носат црни и сини риги, од каде што и потекнува клубскиот прекар Нераѕури. Интер е актуелen шампион во Сериe А и се смета за еден од најдобрите клубови во светот.

Интер е член на групата Г-14 која е организација на водечките европски клубови.
Вратете се на почетокот Go down
https://blok70.macedonianforum.net
P!T
Администратор
P!T


Број на мислења : 161
Join date : 2009-10-03
Местолокација : Тетово

Фан клуб: Интер Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фан клуб: Интер   Фан клуб: Интер EmptyЧет Окт 08, 2009 8:56 pm

Не можа подалеку од Италија овја бедниве.

Само сеа имаа јак тим, па да видимо до кј ќе стигна Laughing
Вратете се на почетокот Go down
https://blok70.macedonianforum.net
Milanez`
Администратор
Milanez`


Број на мислења : 93
Join date : 2009-10-03
Age : 33
Местолокација : Тетово

Фан клуб: Интер Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фан клуб: Интер   Фан клуб: Интер EmptyЧет Окт 08, 2009 9:48 pm

А може и ќе стигнат некаде...

Интер - Барса 0-0
Рубин - Интер 1-1
Вратете се на почетокот Go down
https://blok70.macedonianforum.net
Sponsored content

Фан клуб: Интер Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фан клуб: Интер   Фан клуб: Интер Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Фан клуб: Интер
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Фан клуб: Барселона
» Фан клуб: Милан
» Фан клуб: Тетекс
» Фан клуб: Челзи
» Фан клуб: Арсенал

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Блок70 :: Спорт :: Фудбал :: Фудбал фан клуб-
Отиди до: