Блок70
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Блокери РулЗ !!!
 
HomeLatest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Фан клуб: Арсенал

Go down 
3 posters
АвторПорака
[zEUs]
Модератор
[zEUs]


Број на мислења : 152
Join date : 2009-10-04
Местолокација : Тетово

Фан клуб: Арсенал Empty
ПишувањеПредмет: Фан клуб: Арсенал   Фан клуб: Арсенал EmptyПон Окт 05, 2009 7:07 pm

Арсенал Ф.К. е професионален фудбалски клуб од Холовеј, Северен Лондон. Тимот игра во Англиската Премиер Лига и е еден од најуспешните во англискиот фудбал, со освоени 10 трофеи во Англиска Прва Дивизија, 3 во Англиската Премиер Лига и 10 ФА купови.

Основан е во 1886 година во Вулвич, југо-источен Лондон од страна на работници во Кралскиот Арсенал. Својот прв голем трофеј го освоиле во 30те, а тој трофеј го проследиле со освојување уште 5 прволигашки титули и 2 ФА Купови. Во повоениот период Арсенал стана втор клуб во Англија кој освоил Двојна Круна. Тоа го направил во сезоната 1970-71. Оттогаш Арсенал стана еден од најуспешните клубови во Англија, освојувајќи уште две Двојни Круни, Премиер Лигата 2003-04 без пораз (втор клуб кој успеал да направи вакво нешто, прв во Премиер Лигата) а во 2005-06 стана првиот лондонски клуб кој стигнал до финалето на Лигата на Шампиони.


Клубот од своето основање игра со црвено-бели дресови, кои со текот на годините го имаат променето единствено дизајнот. Арсенал се има преселено, од Вулвич каде што бил основан, на стадионот Арсенал во Хајбери Северен Лондон во 1913. Во 2006 клубот повторно се пресели, овојпат 500 метри на запад на новиот Стадион Емирати во Холовеј.

Фан клуб: Арсенал Crest-evolution

p.s ...Арсенал Најаки.
толку.
Вратете се на почетокот Go down
P!T
Администратор
P!T


Број на мислења : 161
Join date : 2009-10-03
Местолокација : Тетово

Фан клуб: Арсенал Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фан клуб: Арсенал   Фан клуб: Арсенал EmptyПон Окт 05, 2009 7:11 pm

Ал ти текна да отвориш тема за Арсенал, ја тамн помислив дека се срамиш ... Laughing
Вратете се на почетокот Go down
https://blok70.macedonianforum.net
[zEUs]
Модератор
[zEUs]


Број на мислења : 152
Join date : 2009-10-04
Местолокација : Тетово

Фан клуб: Арсенал Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фан клуб: Арсенал   Фан клуб: Арсенал EmptyПон Окт 05, 2009 7:13 pm

Каталонец напиша:
Ал ти текна да отвориш тема за Арсенал, ја тамн помислив дека се срамиш ... Laughing

Што да се срамим:
,,еден од најуспешните во англискиот фудбал, со освоени 10 трофеи во Англиска Прва Дивизија, 3 во Англиската Премиер Лига и 10 ФА купови.,, king

p.s ...последнава утакмица со Блекбурн све се виде на дело.
...послејтесе малу:
Вратете се на почетокот Go down
smiley
Аматер
smiley


Број на мислења : 35
Join date : 2009-10-03

Фан клуб: Арсенал Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фан клуб: Арсенал   Фан клуб: Арсенал EmptyПон Окт 05, 2009 7:51 pm

заедно со стадионот вредат сто милиони 👅
Вратете се на почетокот Go down
[zEUs]
Модератор
[zEUs]


Број на мислења : 152
Join date : 2009-10-04
Местолокација : Тетово

Фан клуб: Арсенал Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фан клуб: Арсенал   Фан клуб: Арсенал EmptyПон Окт 05, 2009 9:18 pm

smiley напиша:
заедно со стадионот вредат сто милиони 👅

mhm
Вратете се на почетокот Go down
P!T
Администратор
P!T


Број на мислења : 161
Join date : 2009-10-03
Местолокација : Тетово

Фан клуб: Арсенал Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фан клуб: Арсенал   Фан клуб: Арсенал EmptyНед Окт 11, 2009 1:15 am

фабрегас уште еднаш го докажуе тоа зверското у себе, дал гол за Шланија Smile
Вратете се на почетокот Go down
https://blok70.macedonianforum.net
Sponsored content

Фан клуб: Арсенал Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фан клуб: Арсенал   Фан клуб: Арсенал Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Фан клуб: Арсенал
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Фан клуб: Барселона
» Фан клуб: Милан
» Фан клуб: Тетекс
» Фан клуб: Челзи
» Фан клуб: Јувентус

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Блок70 :: Спорт :: Фудбал :: Фудбал фан клуб-
Отиди до: