Блок70
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Блокери РулЗ !!!
 
HomeLatest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Фан клуб: Реал Мадрид

Go down 
2 posters
АвторПорака
Milanez`
Администратор
Milanez`


Број на мислења : 93
Join date : 2009-10-03
Age : 33
Местолокација : Тетово

Фан клуб: Реал Мадрид Empty
ПишувањеПредмет: Фан клуб: Реал Мадрид   Фан клуб: Реал Мадрид EmptyЧет Окт 08, 2009 7:06 pm

Фан клуб: Реал Мадрид 150px-Logo_Real_Madrid.SVG


Фудбалски Клуб Реал Мадрид (шпански: Real Madrid Club de Fútbol), попознат и како Реал Мадрид и Los Blanco (Белите) е професионален фудбалски шпански тим стациониран во Мадрид. Основан е во 1902 и игра во Шпанската Премиера и беше најуспешниот клуб во 20-тиот век, освојувајќи рекордни 31 пат Премиера, седумнаесет пати Копа дел Реј рекордни 9 пати Лигата на шампиони. Реал Мадрид е еден од основачите на Г-14, која претставува група од 14 водечки екипи во Европа

Клубот своите домашни натпревари ги игра на Сантијаго Бернабеу Стадион во Мадрид. На 23 декември 2000 година ФИФА го награди кралскиот тим со наградата “Најдобар клуб во 20-тиот век“[9][10] Реал Мадрид е најуспешниот тим во сите натпреварувања пот капата на УЕФА со освоени 9 титули во Лига или Купот на Шампиони и 2 во УЕФА Купот; повеќе од било кој друг клуб

Реал Мадрид е најголем и најуспешен фудбалски тим во светот спорет истражувањето на Универзитетот Харвард спроведено во 2007.Исто така е еден од најбогатите во светот.
Вратете се на почетокот Go down
https://blok70.macedonianforum.net
P!T
Администратор
P!T


Број на мислења : 161
Join date : 2009-10-03
Местолокација : Тетово

Фан клуб: Реал Мадрид Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фан клуб: Реал Мадрид   Фан клуб: Реал Мадрид EmptyЧет Окт 08, 2009 8:51 pm

Севиља 2-1 Реал од Задрид ....

РЕНАТО И ХЕСУС НАВАС им одржаја лекција, а Хесус Навас и му га скрши кичмата у неколку наврати на Марсело пука од смеа
Вратете се на почетокот Go down
https://blok70.macedonianforum.net
 
Фан клуб: Реал Мадрид
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Фан клуб: Барселона
» Фан клуб: Милан
» Фан клуб: Тетекс
» Фан клуб: Челзи
» Фан клуб: Арсенал

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Блок70 :: Спорт :: Фудбал :: Фудбал фан клуб-
Отиди до: