Блок70
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Блокери РулЗ !!!
 
HomeLatest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 17.10.2009 (вечер)

Go down 
2 posters

Кде?
Сити
17.10.2009 (вечер) I_vote_lcap0%17.10.2009 (вечер) I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Амезија
17.10.2009 (вечер) I_vote_lcap0%17.10.2009 (вечер) I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Путно верде
17.10.2009 (вечер) I_vote_lcap50%17.10.2009 (вечер) I_vote_rcap
 50% [ 1 ]
Ало ало
17.10.2009 (вечер) I_vote_lcap50%17.10.2009 (вечер) I_vote_rcap
 50% [ 1 ]
Блиц
17.10.2009 (вечер) I_vote_lcap0%17.10.2009 (вечер) I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Другде (предложи)
17.10.2009 (вечер) I_vote_lcap0%17.10.2009 (вечер) I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Општо гласови : 2
 
Poll closed

АвторПорака
[zEUs]
Модератор
[zEUs]


Број на мислења : 152
Join date : 2009-10-04
Местолокација : Тетово

17.10.2009 (вечер) Empty
ПишувањеПредмет: 17.10.2009 (вечер)   17.10.2009 (вечер) EmptyСаб Окт 17, 2009 12:29 pm

КДЕ!?

Сити
Амезија
Путно верде
Ало ало
Блиц

Кј сакате!?
..или пак сакате да изеземо порано кј 7 сат и ќе поседимо у ало ало или блиц на кафе па кј 10 сат ќе влеземо негде, а? Laughing

Субота вечер е мора да се искористи пипи
Вратете се на почетокот Go down
[zEUs]
Модератор
[zEUs]


Број на мислења : 152
Join date : 2009-10-04
Местолокација : Тетово

17.10.2009 (вечер) Empty
ПишувањеПредмет: Re: 17.10.2009 (вечер)   17.10.2009 (вечер) EmptyСаб Окт 17, 2009 2:54 pm

ja сум за у Пунто. Деко ќе биде изгледа таму (попрајте ме ако грешим) и ќе има добра атмосвера.

Инаку зипо е за у Сити, ама тој не е на форумов и не се рачуна гласот Laughing
Вратете се на почетокот Go down
Milanez`
Администратор
Milanez`


Број на мислења : 93
Join date : 2009-10-03
Age : 33
Местолокација : Тетово

17.10.2009 (вечер) Empty
ПишувањеПредмет: Re: 17.10.2009 (вечер)   17.10.2009 (вечер) EmptyСаб Окт 17, 2009 5:54 pm

Ја викам 7:25 кј мене пред улаз... и ќе идемо у Ало Ало, таму до кј 11 и после да идемо у... (ќе се договоримо каде)
Вратете се на почетокот Go down
https://blok70.macedonianforum.net
[zEUs]
Модератор
[zEUs]


Број на мислења : 152
Join date : 2009-10-04
Местолокација : Тетово

17.10.2009 (вечер) Empty
ПишувањеПредмет: Re: 17.10.2009 (вечер)   17.10.2009 (вечер) EmptyСаб Окт 17, 2009 6:14 pm

Еј пит кј е!? :@

Ја имам гости па не моем да седим на ПЦ долго, дај Неше прашај ги Нене Дуле ако моеш и договрите се за време па ја ќе му пренесем на зипо, ок:
Вратете се на почетокот Go down
[zEUs]
Модератор
[zEUs]


Број на мислења : 152
Join date : 2009-10-04
Местолокација : Тетово

17.10.2009 (вечер) Empty
ПишувањеПредмет: Re: 17.10.2009 (вечер)   17.10.2009 (вечер) EmptyСаб Окт 17, 2009 6:19 pm

Дуле сејс: Ја ќе гледам Барса, не идем нигде! ХСХС


Дај Неше моеш да го најдеш Нене и договрисе за време... 7 ипол е топ ја мислим.
Вратете се на почетокот Go down
Milanez`
Администратор
Milanez`


Број на мислења : 93
Join date : 2009-10-03
Age : 33
Местолокација : Тетово

17.10.2009 (вечер) Empty
ПишувањеПредмет: Re: 17.10.2009 (вечер)   17.10.2009 (вечер) EmptyСаб Окт 17, 2009 6:22 pm

[zEUs] напиша:
Дуле сејс: Ја ќе гледам Барса, не идем нигде! ХСХС


Дај Неше моеш да го најдеш Нене и договрисе за време... 7 ипол е топ ја мислим.
Ја мислим дека тебе ти се троши кредит geek
... така да, порака, јавиму се, пишиму нека се упали на МСН... што сакаш (=


... Ја идем секако па макар и 2ца (=
Вратете се на почетокот Go down
https://blok70.macedonianforum.net
[zEUs]
Модератор
[zEUs]


Број на мислења : 152
Join date : 2009-10-04
Местолокација : Тетово

17.10.2009 (вечер) Empty
ПишувањеПредмет: Re: 17.10.2009 (вечер)   17.10.2009 (вечер) EmptyСаб Окт 17, 2009 6:29 pm

Му пишав на Дуле ми врати тоа, а Нене глуп е изгледа малце.

Епа ваке сеа:
у 7 ипол кј тебе пред зграда.

Ќе им пишем или јавим на Нене и Зипо.
ок, е?
Вратете се на почетокот Go down
Milanez`
Администратор
Milanez`


Број на мислења : 93
Join date : 2009-10-03
Age : 33
Местолокација : Тетово

17.10.2009 (вечер) Empty
ПишувањеПредмет: Re: 17.10.2009 (вечер)   17.10.2009 (вечер) EmptyНед Окт 18, 2009 1:55 am

Најдобар викенд а?
У 7-30 излеговмо у 1 дојдовмо...
Ало Ало (јако беше), и после на Деко уште појако у Пунто Верде (= на здравје
заклучено
Вратете се на почетокот Go down
https://blok70.macedonianforum.net
Sponsored content

17.10.2009 (вечер) Empty
ПишувањеПредмет: Re: 17.10.2009 (вечер)   17.10.2009 (вечер) Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
17.10.2009 (вечер)
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» 23-24 10.2009 (петок, субота вечер)
» Надвор - 11.10.2009
» Брвенца - 16.10.2009
» Кале - 13.10.2009
» Рамстор - 17.10.2009

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Блок70 :: Блок70 :: Договарања-
Отиди до: