Блок70
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Блокери РулЗ !!!
 
HomeLatest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 23-24 10.2009 (петок, субота вечер)

Go down 
3 posters
АвторПорака
[zEUs]
Модератор
[zEUs]


Број на мислења : 152
Join date : 2009-10-04
Местолокација : Тетово

23-24 10.2009 (петок, субота вечер) Empty
ПишувањеПредмет: 23-24 10.2009 (петок, субота вечер)   23-24 10.2009 (петок, субота вечер) EmptyЧет Окт 22, 2009 8:12 pm

Ќе идемо кј сака Пит.

Никат не рекол кј да идемо, све мие кј сакамо па ајде тој нака одлучи.

Пит, кде!?
..и време?

рок
Вратете се на почетокот Go down
Milanez`
Администратор
Milanez`


Број на мислења : 93
Join date : 2009-10-03
Age : 33
Местолокација : Тетово

23-24 10.2009 (петок, субота вечер) Empty
ПишувањеПредмет: Re: 23-24 10.2009 (петок, субота вечер)   23-24 10.2009 (петок, субота вечер) EmptyЧет Окт 22, 2009 8:15 pm

Лол се ние кј сакамо Smile
Ај да видимо нека каже, т.е. нека напрае анкета по негов избор
Вратете се на почетокот Go down
https://blok70.macedonianforum.net
[zEUs]
Модератор
[zEUs]


Број на мислења : 152
Join date : 2009-10-04
Местолокација : Тетово

23-24 10.2009 (петок, субота вечер) Empty
ПишувањеПредмет: Re: 23-24 10.2009 (петок, субота вечер)   23-24 10.2009 (петок, субота вечер) EmptyЧет Окт 22, 2009 8:19 pm

Не, не.
Не мора анкета..
..само нака каже кде.

Не сериозен сум, свакоаш Пит викал кј сакамо, ајде нака каже сеа тој.
Мн е слаб, никат не кажал како што.
На сони: ,,Со кој тимоој ќе играмо Пит?,, ..,,Со кој сакаш!,,
,,Вечер кде?,, ,,Кј сакаш!,,

Е доста Крт кажуе, ајде и Пит еднаш!

p.s ..еден ден Пит има право само :P
за другиот ден у викендот ја предложуем да идемо у ало ало кј 7 и нешто, па после у амнезија, путно, версус или у рок ново на лимун.

Пит кој ден идемо и кде, кажуј!?
Вратете се на почетокот Go down
P!T
Администратор
P!T


Број на мислења : 161
Join date : 2009-10-03
Местолокација : Тетово

23-24 10.2009 (петок, субота вечер) Empty
ПишувањеПредмет: Re: 23-24 10.2009 (петок, субота вечер)   23-24 10.2009 (петок, субота вечер) EmptyЧет Окт 22, 2009 8:27 pm

Дека е многу скупо за у Лопез и нема деца, може да се иде у Брвенца.

Кој иде ?
Вратете се на почетокот Go down
https://blok70.macedonianforum.net
[zEUs]
Модератор
[zEUs]


Број на мислења : 152
Join date : 2009-10-04
Местолокација : Тетово

23-24 10.2009 (петок, субота вечер) Empty
ПишувањеПредмет: Re: 23-24 10.2009 (петок, субота вечер)   23-24 10.2009 (петок, субота вечер) EmptyЧет Окт 22, 2009 8:28 pm

Ти кј сакаш!

Кажи место и време!
Ќе има деца и паре!
Вратете се на почетокот Go down
P!T
Администратор
P!T


Број на мислења : 161
Join date : 2009-10-03
Местолокација : Тетово

23-24 10.2009 (петок, субота вечер) Empty
ПишувањеПредмет: Re: 23-24 10.2009 (петок, субота вечер)   23-24 10.2009 (петок, субота вечер) EmptyЧет Окт 22, 2009 8:29 pm

Брвенца - Петок ?
Вратете се на почетокот Go down
https://blok70.macedonianforum.net
[zEUs]
Модератор
[zEUs]


Број на мислења : 152
Join date : 2009-10-04
Местолокација : Тетово

23-24 10.2009 (петок, субота вечер) Empty
ПишувањеПредмет: Re: 23-24 10.2009 (петок, субота вечер)   23-24 10.2009 (петок, субота вечер) EmptyЧет Окт 22, 2009 8:34 pm

Пит - Педер ?

За ова не ми се збори!
..ае кажи, не прашуј.

Ти ебем све тоа :@
Вратете се на почетокот Go down
P!T
Администратор
P!T


Број на мислења : 161
Join date : 2009-10-03
Местолокација : Тетово

23-24 10.2009 (петок, субота вечер) Empty
ПишувањеПредмет: Re: 23-24 10.2009 (петок, субота вечер)   23-24 10.2009 (петок, субота вечер) EmptyЧет Окт 22, 2009 8:36 pm

ОК ајде у Петок у Брвенца идемо ! Собирно место кј мушинка пред улаз у 8 саат. Ќе идемо со такси.
Вратете се на почетокот Go down
https://blok70.macedonianforum.net
[zEUs]
Модератор
[zEUs]


Број на мислења : 152
Join date : 2009-10-04
Местолокација : Тетово

23-24 10.2009 (петок, субота вечер) Empty
ПишувањеПредмет: Re: 23-24 10.2009 (петок, субота вечер)   23-24 10.2009 (петок, субота вечер) EmptyЧет Окт 22, 2009 8:41 pm

.ok

И после овја викенд ако излезем со тебе уште еднаш Симон да не се викам, ок?

Мрсиш ваке мн муда.
Сакаш у Лопез, а сеа дека ја зборев у БРвенца мењаваш..
..ти ебем тоа слабиот :@
Вратете се на почетокот Go down
P!T
Администратор
P!T


Број на мислења : 161
Join date : 2009-10-03
Местолокација : Тетово

23-24 10.2009 (петок, субота вечер) Empty
ПишувањеПредмет: Re: 23-24 10.2009 (петок, субота вечер)   23-24 10.2009 (петок, субота вечер) EmptyЧет Окт 22, 2009 8:47 pm

Ете затоа не организирам ја, ќе рече некој не идем( ка тебе некој ваке) , ама ќе го натерамо некако и после тамо кј што ќе идемо ќе биде нервозен и ќе ми ќути само, а зошто ? Ќе рече заради мене... ја сум сакал демек да идем тамо...


па не ми се иде таке бе кој ку* ... идите . Ја не идем нигде. Ете симон сеа се курчи, не идел нигде со мене после овја викенд...
Вратете се на почетокот Go down
https://blok70.macedonianforum.net
[zEUs]
Модератор
[zEUs]


Број на мислења : 152
Join date : 2009-10-04
Местолокација : Тетово

23-24 10.2009 (петок, субота вечер) Empty
ПишувањеПредмет: Re: 23-24 10.2009 (петок, субота вечер)   23-24 10.2009 (петок, субота вечер) EmptyЧет Окт 22, 2009 8:49 pm

У 8 не е рано Дуле за таму?
..ок толку нака е, како ќе каеш.
Значи утре идемо у Брвенца у 8 сат кј Муа пред зграда.
фала, пријатно.

p.s ..кажи му на Мирче , дан забраеш =)
Вратете се на почетокот Go down
Milanez`
Администратор
Milanez`


Број на мислења : 93
Join date : 2009-10-03
Age : 33
Местолокација : Тетово

23-24 10.2009 (петок, субота вечер) Empty
ПишувањеПредмет: Re: 23-24 10.2009 (петок, субота вечер)   23-24 10.2009 (петок, субота вечер) EmptyЧет Окт 22, 2009 9:40 pm

Неидем
- субота на работа
- слабо пари
- можем само до кј 12 да излезем, и тоа само онака на кафе
Вратете се на почетокот Go down
https://blok70.macedonianforum.net
P!T
Администратор
P!T


Број на мислења : 161
Join date : 2009-10-03
Местолокација : Тетово

23-24 10.2009 (петок, субота вечер) Empty
ПишувањеПредмет: Re: 23-24 10.2009 (петок, субота вечер)   23-24 10.2009 (петок, субота вечер) EmptyЧет Окт 22, 2009 11:39 pm

Ок, значи само ја и Симон смо. Ќе идемо ?
Вратете се на почетокот Go down
https://blok70.macedonianforum.net
[zEUs]
Модератор
[zEUs]


Број на мислења : 152
Join date : 2009-10-04
Местолокација : Тетово

23-24 10.2009 (петок, субота вечер) Empty
ПишувањеПредмет: Re: 23-24 10.2009 (петок, субота вечер)   23-24 10.2009 (петок, субота вечер) EmptyЧет Окт 22, 2009 11:49 pm

Значи у петок идемо брвенца, ја и Пит.
..Пит ја и ти идемо и ќе го викнеш Мирче, ок? Муа пак ќе го прашамо утре за у брвенца, ако не мие јбг.

А у субота ќе пиемо бунар4е!?
..кј мене или!?
Вратете се на почетокот Go down
P!T
Администратор
P!T


Број на мислења : 161
Join date : 2009-10-03
Местолокација : Тетово

23-24 10.2009 (петок, субота вечер) Empty
ПишувањеПредмет: Re: 23-24 10.2009 (петок, субота вечер)   23-24 10.2009 (петок, субота вечер) EmptyПет Окт 23, 2009 11:31 am

Milanez` напиша:
Неидем
- субота на работа
- слабо пари
- можем само до кј 12 да излезем, и тоа само онака на кафе

Ќе се вратимо бе до 12 ако сакаш, ќе идемо од 8 саат дека у 9 саат кафиќите са пуни.

Да имаше диско ќе седевмо појќе, ама ваке што ќе праемо ? Добро може ако ме задржа школските да поседимо уште малку кези
Вратете се на почетокот Go down
https://blok70.macedonianforum.net
[zEUs]
Модератор
[zEUs]


Број на мислења : 152
Join date : 2009-10-04
Местолокација : Тетово

23-24 10.2009 (петок, субота вечер) Empty
ПишувањеПредмет: Re: 23-24 10.2009 (петок, субота вечер)   23-24 10.2009 (петок, субота вечер) EmptyПет Окт 23, 2009 11:57 am

P!T напиша:
Milanez` напиша:
Неидем
- субота на работа
- слабо пари
- можем само до кј 12 да излезем, и тоа само онака на кафе

Ќе се вратимо бе до 12 ако сакаш, ќе идемо од 8 саат дека у 9 саат кафиќите са пуни.

Да имаше диско ќе седевмо појќе, ама ваке што ќе праемо ? Добро може ако ме задржа школските да поседимо уште малку кези
Се сложуем и ја со Пит! Laughing
Вратете се на почетокот Go down
Milanez`
Администратор
Milanez`


Број на мислења : 93
Join date : 2009-10-03
Age : 33
Местолокација : Тетово

23-24 10.2009 (петок, субота вечер) Empty
ПишувањеПредмет: Re: 23-24 10.2009 (петок, субота вечер)   23-24 10.2009 (петок, субота вечер) EmptyПет Окт 23, 2009 3:53 pm

Паметно од вас... дајте сеа пари глава во зид
Вратете се на почетокот Go down
https://blok70.macedonianforum.net
Sponsored content

23-24 10.2009 (петок, субота вечер) Empty
ПишувањеПредмет: Re: 23-24 10.2009 (петок, субота вечер)   23-24 10.2009 (петок, субота вечер) Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
23-24 10.2009 (петок, субота вечер)
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» 17.10.2009 (вечер)
» Надвор - 11.10.2009
» Брвенца - 16.10.2009
» Кале - 13.10.2009
» Рамстор - 17.10.2009

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Блок70 :: Блок70 :: Договарања-
Отиди до: